Buďte pri tom! World Games of Mountainbiking v Saalbachu

V septembri 2019 sa v rakúskom Saalbachu už po 21. zídu cyklisti na preteky na horských bicykloch World Games of Mountainbiking. Pretekať budú v niekoľkých vekových kategóriách a v troch rôznych typoch závodov.

Prvým z nich bude Marathon, závod na päť rôznych vzdialeností od 21 do 80 kilometrov s prevýšením od 726 do 3 652 metrov. Pre jednu zo vzdialeností sa každý z pretekárov rozhodne po hromadnom štarte. Druhou disciplínou bude Cross Country.

Kedy sa prihlásiť a koľko to stojí

Štartovné činí buď 59 eur, alebo 49 eur. Drahší balík zahŕňa okrem iného účasť v oboch disciplínach pre dospelých, tričko, jedlo počas závodu, vstup na party alebo masáž. Lacnejší balík zahŕňa štartovné za jednu z disciplín. Prihlasovať sa môžete do 7. septembra 8:00 hodín tu.

Usporiadatelia myslia aj na deti

Zúčastniť sa môžu aj deti, pre ktorých je pripravený špeciálny závod Junior Trophy so šiestimi vekovými kategóriami. Môžu sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok, kedy prejdú rovnakú cieľovú čiaru ako o deň neskôr dospelí. Štartovné pre deti je 10 eur a registrácia sa uzatvára 6. septembra o 15.00 hod.

Čo vás tu čaká

Program začína vo štvrtok 5. septembra, kedy sa pretekári medzi 9. a 17. hodinou môžu zoznámiť s traťou Maratónu. V piatok 6. septembra o 14:00 hodín štartujú preteky Cross Country. Potom od 16:00 do 17:30 hod nasleduje detská disciplína Junior Trophy. Na 19:00 je naplánovaný otvárací ceremoniál. V sobotu 7. septembra o 9.00 hod bude odštartovaný Marathon. V 21:00 hodín začne koncert kapely Gerry & Gary, na ktorý nadviaže afterparty v podnikoch Tanzhimmel, Harley Bar a Jennerwein. Podrobný program nájdete tu.

Cyklistický raj

Pohorie Pinzgauer Grasberg sa rozkladá v nadmorskej výške 1 000 až 2 100 metrov nad morom a pre preteky na horských bicykloch má dokonalé podmienky. Saalbach Hinterglemm ponúka vynikajúce zázemie pre cyklistov, hustú sieť trás všetkých stupňov náročnosti s nádhernými výhľadmi, bikepark, servisy aj obchody so športovými potrebami.

Druhé bývanie v oblasti Saalbach/Hinterglemm

V tomto cyklistickom raji si môžete zaobstarať vlastné bývanie, napríklad v novom štvorhviezdičkovom rezorte s reštauráciami, barom, bazénom, fitness a wellness.

Zaujímate sa o kúpu nehnuteľnosti v Rakúsku? Kontaktujte nás. Radi vás prevedieme celým procesom.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: