Ceny talianskych nehnuteľností sa v tomto roku stabilizujú

Podľa údajov Eurostatu ceny nehnuteľností v Európe všeobecne rastú, taliansky trh však trochu zaostáva. Ceny tu od roku 2008 pomaly klesajú, aj keď sa zvyšuje počet transakcií a situácia na trhu s nehnuteľnosťami sa od roku 2015 zlepšuje. Stále však ani zďaleka nezodpovedá situácii pred krízou.

Podľa talianskeho štatistického úradu Istat ceny v roku 2018 medziročne klesli o 3,7 %, čo je o niečo menej ako v predchádzajúcom roku. Existujú však veľké rozdiely medzi jednotlivými regiónmi i typmi nehnuteľností. Ceny novostavieb tak napríklad rastú a mnohé talianske mestá, najmä tie väčšie, sú vysokými cenami známe. Hodnotu strácajú hlavne staršie domy, a to do tej miery, že realitný trh ako celok nakoniec vykazuje klesajúcu tendenciu.

Aké sú výhľady talianskeho realitného trhu?

Kvôli politickej nestabilite a ekonomickým problémom je ďalší vývoj v krajine v roku 2019 neistý. Objavujú sa ale sľubné náznaky pozitívnejšieho vývoja cien v blízkej budúcnosti. Dopyt po nehnuteľnostiach sa zvyšuje a počet transakcií aj naďalej pomaly porastie (predá sa približne 600 000 jednotiek).

Čím ďalej viac regiónov zaznamená stabilizáciu cien. Miláno je jediným mestom, kde ceny rastú, a v roku 2019 sa k nemu pravdepodobne pridajú aj ďalšie mestá. Pre investorov sú najatraktívnejšie mestá Turín, Bologna, Neapol a predovšetkým Miláno. Trvalému záujmu investorov sa tešia aj nehnuteľnosti v oblasti Dolomitov. V tomto prípade sa jedná predovšetkým o horské chalety a apartmány v turisticky atraktívnych strediskách Dolomitov.

Hospodárske podmienky a podmienky na trhu práce vedú čoraz viac ľudí k tomu, aby svoje nehnuteľnosti prenajímali. V roku 2019 sa dopyt po prenájme ešte zvýši. Úrokové sadzby hypoték dosahujú historicky najnižších hodnôt a na tejto úrovni zrejme zostanú aj v najbližších niekoľkých rokoch.

Zaujímate sa o zaobstaraní nehnuteľnosti v Taliansku? Kontaktujte nás, pripravíme vám ponuku nehnuteľností v Taliansku na mieru.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: