Domy v Chorvátsku na predaj

Kúpim dom v Chorvátsku. Takéto rozhodnutie už urobila celá rada našich spoluobčanov a stále viac ich o niečom podobnom premýšľa. Preto si poďme o nákupe nehnuteľnosti v Chorvátsku, v tomto prípade vily alebo domu, povedať niečo viac.

» Tip: prejdite na ponuku rodinných domov a víl v Chorvátsku na predaj.

Nie je prekvapením, že sa záujem zahraničných investorov sústredí takmer výhradne na domy a vily pri mori. Medzi základné požiadavky väčšiny záujemcov o kúpu domu v Chorvátsku patrí výhľad na more a pokiaľ možno čo najkratšia vzdialenosť k pláži. Najžiadanejšie sú samozrejme domy v prvej línii pri mori, u nich je však potrebné počítať s vyššou cenou. Zároveň sa ale môže jednať o veľmi výhodnú investíciu, pretože voľných pozemkov v najtesnejšej blízkosti mora ubúda, a preto cena týchto nehnuteľností bude rásť.

Na predaj sú v Chorvátsku pekné domy v cenách okolo 200 000 Euro. Ceny nehnuteľností sú v Chorvátsku pomerne stabilné. Po upokojení situácie na Balkáne na prelome tisícročia, keď boli ceny na svojom minime, došlo k ich prudkému rastu. Aj napriek tomu chorvátsky realitný trh dokáže ponúknuť zaujímavé nehnuteľnosti za vcelku priaznivé ceny. K žiadnemu otrasu nedošlo ani po roku 2008, kedy s nástupom celosvetovej ekonomickej krízy ceny nehnuteľností v mnohých krajinách prudko poklesli. Chorvátsko sa aj v tejto dobe tešilo záujmu investorov z Nemecka i ďalších krajín a ceny sa tu držia na stabilnej úrovni s tendenciou vytrvalého rastu v rade jednotiek percent ročne.

Z domov na predaj si môžete vyberať v pevninskej časti (Dalmácia, Istria), alebo aj na chorvátskych ostrovoch ako Korčuľa, Brač alebo Hvar. V prípade, že si z našej ponuky vyberiete dom, ktorý je doteraz vo výstavbe, je možné ovplyvniť spôsob prevedenia interiérov.

Kúpa domu v Chorvátsku

Podrobný popis, ako kúpa nehnuteľnosti v Chorvátsku prebieha, sme pre vás pripravili v príslušnej sekcii nášho webu: Proces kúpy nehnuteľnosti v Chorvátsku. Všeobecne je ale potrebné spomenúť nutnosť dôkladného preverenia nakupovanej nehnuteľnosti. Môžete tak predísť prípadným následným problémom. U všetkých nehnuteľností v našej ponuke zabezpečujeme ich preverenie a postaráme sa aj o naplnenie všetkých potrebných formálnych náležitostí.

Predaj domu v Chorvátsku

Predaj nehnuteľností v Chorvátsku prebieha podľa platných chorvátskych zákonov a daňových predpisov. V Chorvátsku momentálne neexistuje daň z kapitálových výnosov, ale ak sa rozhodnete svoju nehnuteľnosť predať do troch rokov od jej zakúpenia, nevyhnete sa zaplateniu dane z príjmu. Tú možno zjednodušene vyčísliť na sumu vo výške 25% z rozdielu medzi kúpnou a predajnou cenou. Pri predaji nehnuteľnosti po viac ako troch rokoch daň z príjmu platiť nebudete.

Luxusné vily

Chorvátsko ponúka dostatok príležitostí aj pre obstaranie skutočne luxusných nehnuteľností spĺňajúcich nároky náročnej klientely. Exkluzívne vily v cenách okolo 1 milióna Eur v tých najlepších lokalitách poskytujú svojim majiteľom maximálny komfort aj súkromie. Ak sa radi vydáte na vychádzku loďou na more, určite uvítate aj to, že mnoho z týchto domov situovaných priamo pri mori disponuje vlastným mólom. V prípade luxusných nehnuteľností je možné zabezpečiť aj kompletný servis spojený so správou a údržbou domu.

Dávate namiesto domu v Chorvátsku prednosť kúpe bytu či apartmánu? Pokračujte, prosím, na článok Predaj apartmánov v Chorvátsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: