Investície: luxusné nehnuteľnosti sa oplatia čím ďalej viac

V súvislosti s prehlbujúcou sa ekonomickou krízou hľadá mnoho ľudí spôsob, ako bezpečne investovať svoje peniaze. Jedným z najbezpečnejších prostriedkov sa teraz javí investícia do luxusných nehnuteľností, či už v zahraničí alebo v Slovenskej republike.

Jedným z dôvodov je práve neistota na akciových trhoch a v bankovom sektore, ktorá sa v posledných mesiacoch stupňuje. To je ale len jeden z dôvodov, prečo sa stále viac ľudí pre kúpu luxusných realít naozaj rozhodne. Ľudia si stále viac chcú za svoje peniaze dopriať komfortu.

Luxusné nehnuteľnosti nelákajú len svojou atraktívnou lokalitou, dôležité je aj samotné vybavenie nehnuteľnosti. Výnimkou nie je bazén, spa s jacuzzi alebo sauna priamo v budove. V okolí býva často golfový rezort, tenisové kurty alebo ďalšia možnosť športového vyžitia.

Veľmi dôležité je pri nákupe luxusných realít finančné hľadisko. Počiatočné náklady sú síce vyššie ako u bežnej nehnuteľnosti, u mnohých luxusných nehnuteľností v zahraničí sa ale ponúka veľmi obľúbená možnosť ďalšieho prenájmu. Garantovaný príjem z prenájmu sa obvykle pohybuje vo výške od 5% do 8% netto z kúpnej ceny ročne. Táto suma je uvádzaná už po odpočítaní prevádzkových nákladov a odmeny správcovskej spoločnosti. Výnosy sú navyše spravidla zvyšované o ročnú mieru inflácie alebo indexom spotrebiteľských cien v danej krajine, ktorý však približne zodpovedá ročnej inflácii.

Ako vybrať luxusnú nehnuteľnosť v zahraničí priamo pre vás?

Jednou z českých realitných kancelárií, ktorá sa zameriava na predaj luxusných nehnuteľností v zahraničí, je spoločnosť Rellox. V našej ponuke sú stovky luxusných rodinných domov, luxusných víl i apartmánov. V súčasnej dobe je najväčší záujem o nákup alpských nehnuteľností v Rakúsku a Švajčiarsku, záujem je tiež o francúzske Savojské Alpy. Okrem horských destinácií víťazi medzi záujemcami o luxusné nehnuteľnosti Azúrové pobrežie, talianske Toskánsko či Mallorca.

Z mimoeurópskych destinácií sa záujem sústredí na Karibik a Mauritius, rastie ale aj dopyt po nehnuteľnostiach v Spojených štátoch amerických. Okrem veľkých miest ako New York a Los Angeles jednoznačne vedie Florida.

Pri nákupe luxusných nehnuteľností v zahraničí môžete využiť služby spoločnosti Rellox. To vám prinesie množstvo nesporných výhod. Rellox vám poskytne komplexný servis, vrátane prípravy kúpnej zmluvy a jej prekladu do slovenského jazyka, navyše nákup cez našu kanceláriu nie je drahšie ako pri nákupe cez zahraničnú realitku. Kupujúcemu je navyše k dispozícii kontaktná osoba priamo v Česku.

Jednoznačnou výhodou je, že vám na rozdiel od miestnych realitiek, ktoré sú často viazané len na konkrétnu lokalitu, môžeme dať na výber z väčšieho množstva oblastí a regiónov. Na základe vášho zadania môžeme pripraviť ponuky najvýhodnejších investičných príležitostí v rôznych lokalitách.

Pokiaľ o nákupe luxusných nehnuteľností v zahraničí vážne uvažujete, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám zodpovieme prípadné dotazy.

» Luxusné nehnuteľnosti z ponuky realitnej spoločnosti Rellox.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: