Realitný trh vo Francúzsku láka na možný pokles cien

Kríza v eurozóne a tiež chystané daňové úpravy by mohli poslať trh s nehnuteľnosťami vo Francúzsku do recesie. Tí, ktorým sa ceny tunajších realít zdali nadhodnotené, a uvažovali o tom, že sa poobzerajú inde tak možno svoje rozhodnutie ešte zvážia.

Realitní makléri sa spravidla do predpovedí nepúšťajú, teraz ale urobili výnimku vzhľadom na signály naznačujúce prepad trhu. Ten sa podľa rôznych odhadov bude pohybovať medzi piatimi a desiatimi percentami.

Podľa odhadov by ale prepad nemal byť tak prudký ako medzi rokmi 2008 a 2009. Realitné kancelárie sa zhodujú na tom, že aj keď dôjde k určitému prispôsobeniu trhu, v žiadnom prípade by sa nemalo jednať o krach.

Odborníci sú presvedčení, že trh s nehnuteľnosťami v Paríži je medzi tými cenovo nadhodnotenými. V posledných desať zaznamenal trh nárast, ktorý vo väčšine miest dosiahol 184 percent. Niektoré miesta ale od roku 2011 zaregistrovali aj prepad. Piaty parížsky obvod obklopujúci Place D'Italie hlási 4,6% pokles, desiaty obvod, kde sa nachádza severná a východná stanica, štvorpercentný pokles.

K poklesu cien nehnuteľností došlo najviac mimo Paríža. Najväčší zaznamenali lokality ako napríklad Dordogne (pokles 3-4%), Burgundsko (takmer 7%) alebo južná Normandia (6%). Najväčší pokles ale hlási Albi v regióne Tarn (18%). Podobný trend zrejme bude v týchto lokalitách pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: