Stavba mosta Pelješac rýchlo pokračuje, ceny nehnuteľností porastú

Majitelia nehnuteľností na chorvátskom polostrove Pelješac sa môžu radovať: dlho očakávaná stavba nového mosta spájajúceho južnú chorvátsku exklávu so zvyškom pevninského územia Chorvátska rýchlo pokračuje, teraz už nad morskou hladinou.

Zahájená bola po dlhom období neistoty v júli 2018 a dokončená by mala byť 31. júla 2021. Teraz je hotová prvá fáza, zahŕňajúce umiestnenia 148 pilot.

Most umožní priamu cestu do Dubrovníka a najjužnejšej Dubrovnícko-neretvianskej župy bez prechádzania Bosnou a Hercegovinou, ktorá obe časti Chorvátska oddeľuje. Územie Chorvátska tak bude prvýkrát zjednotené. Stavba je financovaná prevažne z prostriedkov Európskej únie a vykonáva ju čínska spoločnosť; aj preto zrejme práce pokračujú rýchlejšie, než sa predpokladalo.

V súvislosti so stavbou mosta sa predpokladá zvýšenie cien nových nehnuteľností aj existujúcich nehnuteľností na polostrove Pelješac. Most Pelješac totiž skráti cestu na polostrov asi o 50 kilometrov, teda približne o hodinu jazdy. Kvalitné nehnuteľnosti v dobrých lokalitách sa tak vďaka ľahšej dopravnej dostupnosti stanú ešte atraktívnejším.Výbornou investíciou tak budú napríklad apartmánový dom pri mori v príjemnom mestečku Orebič. V prípade, že sa zaujímate o nákup domu či apartmánu na polostrove Pelješac alebo inde v Chorvátsku, kontaktujte nás. Radi vás prevedieme celým procesom kúpy nehnuteľnosti v Chorvátsku.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: