Taliansky trh s nehnuteľnosťami sa prepadá

Trh s nehnuteľnosťami v Taliansku zažíva jeden z najväčších finančných prepadov v histórii. Vyplýva to z najnovšej zverejnenej správy. Taliansko patrilo pritom medzi krajiny s vysokým počtom zahraničných rezidentov, ktorá lákala nielen pre svoju nádhernú architektúru. V poslednej dobe ale drasticky klesli ceny všetkých nehnuteľností v Taliansku.

Rýchly prepad cien je pripisovaný predovšetkým zvýšeniu dane z nehnuteľnosti a kríze eurozóny. Ďalším faktorom je, že banky a ďalšie inštitúcie poskytujúce pôžičky už nechcú poskytovať financie na obstaranie nehnuteľností.

Práve kvôli terajším podmienkam na trhu je výborná doba pre potenciálnych záujemcov o kúpu nehnuteľnosti v Taliansku. Niektorí ale stále vyčkávajú a špekulujú na ďalší prepad cien. Podľa realitných maklérov začali ceny klesať už pred dvoma rokmi a tento trend sa v nasledujúcich mesiacoch zrejme nezmení. Už teraz pritom cena niektorých nehnuteľností klesla o polovicu. O niečo lepšia je situácia v Ríme, aj tu ale prepad predstavoval takmer desať percent.

Podľa ekonóma Alessandra Antonelliho z Ríma môže v nasledujúcich rokoch dôjsť k prepadu cien o ďalších 15 až 25 percent. Zároveň súhlasí s tým, že situácia nahráva záujemcom o kúpu. Trh s nehnuteľnosťami podľa jeho odhadu sa v budúcnosti opäť posilní, nie je ale isté, kedy presne k tomu dôjde.

Do Talianska mieri rad zahraničných investorov, krajina je známa zmesou rôznych národností. Láka ich predovšetkým zaujímavá architektúra tejto juhoeurópskej krajiny. Za zmienku ale stojí aj fakt, že krajina nekladie žiadne prekážky kupujúcim zo zahraničia.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: