Trh s nehnuteľnosťami vo Francúzsku ťahá. A predovšetkým cudzincov

Nákup nehnuteľnosti vo Francúzsku láka v poslednej dobe stále viac cudzincov. Jednou z cieľových skupín sú Švajčiari, ktorí si chcú zaobstarať nehnuteľnosť v Alpách.

Lákadlom je pre nich v súčasnej dobe predovšetkým výhodný kurz švajčiarskeho franku voči euru. Zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť vo Francúzsku v oblastiach ako Chamonix alebo Morzine vyjde v prepočte lacnejšie než v ich rodnej krajine. Výhodná je ponuka predovšetkým pre tých, ktorí bývajú neďaleko hraníc.

Podľa niektorých realitných kancelárií sa tento trend už odrazil aj na zvyšujúcich sa cenách nehnuteľností v alpských oblastiach. Podľa niektorých sú dokonca vyššie aj ako pred štyrmi rokmi, keď trh s nehnuteľnosťami dosiahol svoj vrchol.

Záujem ale nie je len o nehnuteľnosti v alpských strediskách. Podľa odhadov má vplyv na záujem zahraničných investorov aj výborný obraz krajiny. Podľa výskumu FutureBrand Country Brand Index obsadila Francúzsko deviatu priečku medzi 113 hodnotenými krajinami. Odborníci sú presvedčení, že má Francúzsko nadčasové čaro. To, že sa sem ľudia vždy radi vracajú, robí zo zeme výhodné miesto pre obstaranie nehnuteľnosti.

Francúzsko sa navyše v už citovanom výskume ocitla na 13. mieste v hodnotení krajín podľa toho, či by v nej respondenti chceli žiť. Na medailové priečky sa krajina galského kohúta dostala v hodnotení gastronómie a atrakcií.

Podľa odhadov je Francúzsko aj vďaka tomuto hodnoteniu na dobrej ceste aby mala zdravý trh s nehnuteľnosťami. Je ale dôležité, aby ako vlastníci nehnuteľností, tak realitní agenti nemali prehnané očakávania a za nehnuteľnosti žiadali sumy v reálnych cenových intervaloch.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: