Zníženie sadzby DPH v Rakúsku začne platiť pravdepodobne od zimnej sezóny

Rakúska vláda pripravuje zníženie sadzby DPH v oblasti cestovného ruchu z terajších 13% na 10%. Je však otázkou, kedy táto zmena začne platiť. O znížení najprv musí rozhodnúť Rada ministrov, vypracované musia byť aj odborné posudky.

Ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová (ÖVP) presadzuje zavedenie novej sadzby vzťahujúce sa na rekreačné pobyty až pred budúcou zimnou sezónou. "Sadzbu nemôžeme znížiť skôr ako v novembri," vyhlásila Köstingerová. Zníženie už pred tohtoročnou letnou sezónou považuje za nereálne.

Predseda krajinskej vlády spolkovej krajiny Tirolsko Günther Platter, ktorý je tiež zodpovedný za cestovný ruch, vyzdvihol význam avizovaného zníženia dane a naopak sa domnieva, že by bolo vhodné zmenu vykonať najneskôr do 1. novembra.

Platter a Köstingerová zhodujú, pokiaľ ide o iné témy, napríklad Airbnb. Obaja zastávajú názor, že je v tejto oblasti potrebná právna úprava. Köstingerová nevyhnutnú reguláciu Airbnb vedľa tém akvizícií podnikov a "byrokratickej lavíny" pokladá za súčasť celkovej stratégie cestovného ruchu. "Musíme sa zaoberať predpismi, ktoré nie sú jasne odôvodnené," spresnila.

Pripravované zníženie DPH v oblasti cestovného ruchu je spolu s dlhodobými pozitívnymi trendmi v segmente turizmu prísľubom pre investorov zvažujúcich obstaranie nehnuteľnosti v Rakúsku určenej ku kombinácii prenájmu a vlastného užívania.

» Ponuka nehnuteľností v Rakúsku na predaj

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: