Chorvátsko: nehnuteľnosti pri mori za priaznivé ceny

Rozhodli ste sa kúpiť si nehnuteľnosť pri mori? Potom je Chorvátsko jednou zo zaujímavých možností, kde si dom alebo apartmán kúpiť.

Záujem naprostej väčšiny cudzincov sa logicky sústreďuje na oblasti pri pobreží Jadranu, kde majú záujem o nákup apartmánu alebo vily pri mori. Z legislatívneho hľadiska nie je kúpa nehnuteľnosti v Chorvátsku pre občanov Európskej únie nijako obmedzená.

Aký je výber nehnuteľností

Ponuka nehnuteľností na predaj je pomerne bohatá. Vyberať je možné domy a apartmány prakticky po celom pobreží Chorvátska i na priľahlých ostrovoch. Väčšina kupujúcich dáva prednosť nákupu moderných apartmánov a vôbec nehnuteľností postavených v poslednej dobe. Možno ale kúpiť aj starší byt, záujem je tiež o typické kamenné domy v dalmátskom štýle.

Ceny nehnuteľností v Chorvátsku

Jedným z hlavných argumentov pre obstaranie druhého bývania na pobreží Jadranu je cenová dostupnosť tunajších realít. V porovnaní s najobľúbenejšími prímorskými krajinami ako je Taliansko, FrancúzskoŠpanielsko, sú ceny porovnateľných nehnuteľností pri mori v Chorvátsku najnižšie. Vedľa stavu nehnuteľnosti cenu ovplyvňuje aj vzdialenosť od pobrežia. Domy a apartmány v prvej línii pri mori sú najdrahšie. Zaujímavou voľbou ale môžu byť aj nehnuteľnosti nachádzajúce sa v dochádzkovej vzdialenosti od mora.

V najžiadanejšiom cenovom intervale od 150 000 do 350 000 eur si možno vybrať zo širokej ponuky kvalitných nehnuteľností. Menšie apartmány sú dostupné aj pod hranicou 100 000 EUR. Dostatočný výber je ale aj v opačnej časti cenového spektra v oblasti luxusných realít.

Ponuka nehnuteľností v Chorvátsku

Pozor na preverenie nehnuteľnosti

Pri nadobudnutí nehnuteľnosti v Chorvátsku je potrebné dbať na jej dôkladné preverenie . Rad stavieb tu v minulosti vznikla bez stavebného povolenia alebo neprešli kolaudačným konaním. Aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam, oplatí sa nákup uskutočniť na základe renomovaného partnera s bohatými skúsenosťami a kontakty na tunajšom trhu ako je Rellox.

More

Jadranské more patrí medzi mimoriadne čisté moria. Meranie kvality vody navyše preukázali, že pri chorvátskych brehoch je more vôbec najčistejšie. Kontrolné meranie čistoty vody sa vykonávajú na cca 900 miestach a v Chorvátsku si tak môžete užívať nádherne priezračné vody.

Jadran patrí medzi teplé moria, v sezóne sa teplota vody pohybuje od 23 do 27 ° C. Rozdiel medzi teplotou mora v jeho južnej a severnej časti je minimálna. Sezónu si v Chorvátsku môžete užívať od mája do októbra, predovšetkým na jeseň si more dosť dlho udržuje pomerne vysokú teplotu.

Priemerná teplota mora °С

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Zadar 11 12 13 13 17 21 24 25 22 19 16 12
Split 11 12 14 15 19 23 25 26 23 20 17 13
Dubrovník 12 13 15 15 19 23 25 26 23 21 17 13

 

Dopravná dostupnosť

Dobrá dopravná dostupnosť je jedným z hlavných argumentov pre obstaranie nehnuteľnosti práve v Chorvátsku. Prakticky celú cestu autom je možné absolvovať po diaľnici a pri mori môžete byť za menej ako 10 hodín. Predovšetkým v sezóne je možné vyberať aj z veľkej ponuky leteckých spojení.

Jedlo a pitie

Chorvátsko síce nie je medzi gurmánmi tak preslávené ako Francúzsko alebo Taliansko, ale aj tu si vaše chuťové poháriky prídu na svoje. Môžete navštíviť nespočet hostincov alebo taverien, kde vám predovšetkým v menších rodinných podnikoch pripravia autentické chorvátske pokrmy. Tie môžete zapiť tunajšími vínami, ktorých poznávanie pre vás zaiste bude príjemným zážitkom.

Jazyková bariéra

Plusom predovšetkým pre tých, ktorí nie sú jazykovo príliš vybavení, môže byť výhodou aj chýbajúca jazyková bariéra. V turisticky vyhľadávaných oblastiach pri mori veľa miestnych pozná základy slovenčiny, navyše chorvátčina ako Juhoslovanský jazyk, má so slovenčinou určité podobné prvky, ktoré porozumenie uľahčia.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: